SAFe for Teams

Implementuje vaše organizace principy metodického rámce SAFe® a chystáte svůj první PI Planning? Pak toto školení je to správné pro váš tým. Slouží jako intenzivní příprava a simulace PI Planningu, proto školení typicky realizujeme jako in-house školení se všemi týmy daného Agile Release Train.

Milan Drbohlav

Školitel

350+

Absolventů

10+

Realizovaných školení

Popis kurzu

Školení SAFe® for Teams slouží jako intenzivní příprava a simulace ceremonice nazývané PI Planning a typicky se využívá jako in-house školení se všemi týmy konkrétního agilního vlaku.

Toto školení rozvíjí klíčové dovednosti pro efektivní práci v rámci Agile Release Train (ART) a spolupráci s ostatními týmy. Za dva dny získáte hlubší pochopení fungování ART a dozvíte se, co můžete udělat proto, abyste posílili své znalosti v aktuální roli, kterou plníte v agilním týmu. Naučíte se psát User Stories, dekomponovat Features, plánovat iterace a programové inkrementy. Seznámíte se také s Continuous Delivery Pipeline a přístupem DevOps. Společně budeme diskutovat jak efektivně spolupracovat s týmy v rámci ART i mimo něja, a co znamená trvalé zlepšování celého ART.

SAFe® Practitioner je certifikační kurz vytvořený společností Scaled Agile, Inc., který poskytujeme dle platných licenčních podmínek. Podívejte se na upoutávku ke kurzu od společnosti Scaled Agile, Inc.

Agenda kurzu

 • Úvod do metodického rámce Scaled Agile Framework (SAFe®)
 • Vytvoření agilních týmů
 • Plánování iterace
 • Exekuce Planning inkrementu

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen pro všechny pro:

 • Členy agilních týmů aplikujících škálování agilních principů
 • Členy Agile Release Train, který se chystá na spuštění

Všichni jsou vítáni k účasti, bez ohledu na zkušenosti.

Pro ty, kteří mají v úmyslu absolvovat certifikační zkoušku SAFe® Practitioner (SP), doporučujeme následující vstupní předpoklady:

 • Znalost agilních konceptů a principů
 • Povědomí o Scrumu, Kanbanu a XP
 • Znalost procesů vývoje software a hardware

Organizace online kurzu

Kurzem vás v online prostředí vždy živě provádí SAFe Practice Consultant (SPC) certifikovaný společností Scaled Agile, Inc.

Kurz je interaktivní, kombinuje oficiální SAFe® školící materiály, praktická cvičení a sdílení praktických zkušeností školitele s implementací SAFe® principů ve velkých firmách působících na území České republiky.

Jeden den před zahájením kurzu, vždy v podvečer v době od 17:15 do 18:00 pořádáme volitelnou informativní schůzku pro účastníky, kde je seznámíme s virtuálním prostředím, ve kterém se budeme v době kurzu společně pohybovat.

Certifikace

Volitelně můžete kurz zakoupit včetně možnosti složit certifikační zkoušku. Tato možnost v sobě zahrnuje:

 • jeden bezplatný pokus na složení certifikační zkoušky SAFe® Practitioner ve lhůtě 30 kalendářních dní od absolvování kurzu
 • roční členství v SAFE® Studio (dříve nazývané SAFe® Community Platform) s řadou zajímavých vzdělávacích materiálů a komunitními fóry lidí zabývajících se implementací agilních přístupů ve velkých firmách
 • až 15 PDU (vzdělávací požadavky PMI pro prodloužení certifikací PMP, PgMP) a 15 SEU (vzdělávací požadavky kategorie C pro obnovu certifikace CSP u Scrum Alliance)

Podrobné informace k certifikační zkoušce získáte zde.

Všechny informace k obnově členství v SAFE® Studio získáte zde.

Přesné informace k získání Professional Development Units (PDU’s) získáte zde.

Otázky a odpovědi

Certifikační zkoušku je potřeba složit ve lhůtě 30 kalendářních dní od absolvování kurzu a to online, v prostředí SAFE® Studio.

Registraci k certifikační zkoušce pro Vás zajišťujeme my, přičemž využívám Vaše jméno a emailovou adresu, které zadáte při registraci na kurz. Registraci k certifikační zkoušce zpravidla provádíme poslední den kurzu.

Po úspěšném složení certifikační zkoušky bude certifikát připravený ke stažení ve Vašem profilu v SAFE® Studio.

Není. Certifikační zkoušku včetně ročního členství v SAFE® Studio je možné volitelně zakoupit ke kurzu.

Napište nám.