SAFe Product Owner / Product Manager

Inspiruje se vaše organizace při implementaci agilních principů metodickým rámcem SAFe®? Jste v situaci, kdy jako Product Owner musíte začít pracovat v kontextu agilního vlaku a celé firmy? Pak je toto školení právě pro vás.

Milan Drbohlav

Školitel

60+

Absolventů

6+

Realizovaných školení

Popis kurzu

Kurz se zaměřuje na osoby odpovědné ve firmě za produktový management. Naučte se, jak efektivně vykonávat role Product Owner resp. Product Manager v rámci agilního programu (tzv. Agile Release Trains) a dodávat hodnotu v rámci programových inkrementů. Na kurzu získáte podrobné informace o činnostech, nástrojích a mechanismech využívaný pro správu backlogu a řízení agilního programu. Porozumíte fungování agilního programu (tzv. Agile Release Train), tomu, jak generuje hodnotu pro zákazníky. Budeme se společně zabývat efektivním naplňováním rolí Product Owner a Product Manager. Zjistíte, jak psát Epicy, jak je dělit na Features a User Stories, jak plánovat a realizovat iterace a programové inkrementy. Také společně probereme pojmy Continuous Delivery Pipeline a DevOps z pozice Product Ownera či Product Managera a zjistíme, jak tyto role mohou přispět k trvalému zlepšování fungování ART.

SAFe® Product Owner/Product Manager je certifikační kurz vytvořený společností Scaled Agile, Inc., který poskytujeme dle platných licenčních podmínek. Podívejte se na upoutávku ke kurzu od společnosti Scaled Agile, Inc.

Agenda kurzu

 • Využití metodického rámce SAFe® v kontextu firmy
 • Lean-agile mindset z pohledu rolí Product Owner a Product Manager
 • Spolupráce s Lean Portfolio Managementem
 • Průběžné zjišťování zákaznických potřeb
 • Realizace Planning inkrementu
 • Definice rolí Product Owner a Product Manager a jejich odpovědnosti
 • Vytvoření akčního plánu pro role Product Owner a Product Manager

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen pro všechny, kteří se podílejí nebo chtějí podílet na agilní transformaci firmy a koordinaci více agilních týmů, zejména pak pro:

 • produktoví manažeři, Product Owners,
 • Business Owners a business analytici,
 • programové managery, projektové managery,
 • Scrum Mastery, RTEs, agilní kouče,
 • procesní manažeři, členové LACE týmu.

Kurz nevyžaduje žádné předchozí znalosti. Nicméně doporučujeme následující minimální zkušenosti pro ty účastníky, kteří budou chtít absolvovat i certifikační zkoušku SAFe® Product Owner / Product Manager:

 • zkušenost s produktovým managementem
 • znalost metodického rámce na úrovni kurzu Leading SAFe®

Organizace online kurzu

Kurzem vás v online prostředí vždy živě provádí SAFe Practice Consultant (SPC) certifikovaný společností Scaled Agile, Inc.

Kurz je interaktivní, kombinuje oficiální SAFe® školící materiály, praktická cvičení a sdílení praktických zkušeností školitele s implementací SAFe® principů ve velkých firmách působících na území České republiky.

Jeden den před zahájením kurzu, vždy v podvečer v době od 17:15 do 18:00 pořádáme volitelnou informativní schůzku pro účastníky, kde je seznámíme s virtuálním prostředím, ve kterém se budeme v době kurzu společně pohybovat.

Certifikace

Volitelně můžete kurz zakoupit včetně možnosti složit certifikační zkoušku. Tato možnost v sobě zahrnuje:

 • jeden bezplatný pokus na složení certifikační zkoušky SAFe® Product Owner/Product Manager ve lhůtě 30 kalendářních dní od absolvování kurzu
 • roční členství v SAFE® Studio (dříve nazývané SAFe® Community Platform) s řadou zajímavých vzdělávacích materiálů a komunitními fóry lidí zabývajících se implementací agilních přístupů ve velkých firmách
 • až 15 PDU (vzdělávací požadavky PMI pro prodloužení certifikací PMP, PgMP) a 15 SEU (vzdělávací požadavky kategorie C pro obnovu certifikace CSP u Scrum Alliance)

Podrobné informace k certifikační zkoušce získáte zde.

Všechny informace k obnově členství v SAFE® Studio získáte zde.

Přesné informace k získání Professional Development Units (PDU’s) získáte zde.

Otázky a odpovědi

Certifikační zkoušku je potřeba složit ve lhůtě 30 kalendářních dní od absolvování kurzu a to online, v prostředí SAFE® Studio.

Registraci k certifikační zkoušce pro Vás zajišťujeme my, přičemž využívám Vaše jméno a emailovou adresu, které zadáte při registraci na kurz. Registraci k certifikační zkoušce zpravidla provádíme poslední den kurzu.

Po úspěšném složení certifikační zkoušky bude certifikát připravený ke stažení ve Vašem profilu v SAFE® Studio.

Není. Certifikační zkoušku včetně ročního členství v SAFE® Studio je možné volitelně zakoupit ke kurzu.

Napište nám.